Változik a bajnokság lebonyolítása

A napokban ülésező MKOSZ-elnökség változtatott a Versenykiíráson, így a rájátszás első két fordulója rövidebb lesz és új mérkőzésnapokat jelöltek ki.

A változtatásokra a magyar női 3×3-as kosárlabda válogatott olimpiai selejtezős szereplése miatt volt szükség. A módosítások értelmében a play-off első két köre, tehát a negyed- és elődöntők a korábbi évekhez hasonlóan az egyik fél második győzelméig tartanak, és értelemszerűen az esetleges harmadik találkozókon a jobb alapszakasz eredményt elérő csapat élvezi a pályaelőnyt.

A lenti dátumok a Sopron Basket nemzetközi szereplésének függvényében módosulhatnak, valamint a bajnoki döntő 5. mérkőzése is új időpontot kaphat, amennyiben a 3×3-as válogatott pályára lép az április 24-26. közti, budapesti olimpiai selejtezőtornán.