Kezdésre huszonöt pontos siker

Kiváló harmadik negyeddel nyertük meg az első felkészülési mérkőzésünket a Piros csoport legerősebb csapata ellen.

Szoros első félidőt játszottunk a BKG ellen, az áttörés a harmadik negyedben jött el. Ekkorra szintet lépett a védekezésünk és labdaszerzéseinkből sok könnyű kosarat szereztünk. A 40+8 percig tartó találkozón az első csapattal készülő fiataljaink is lehetőséget kaptak, ezzel Strausz Edina élt a legjobban. Új játékosaink közül Böröndy Vivi 18 pontot és 6 lepattanót, Hegedűs Janka 12 pontot és 7 lepattanót, Angyal Niki pedig 6 pontot tett a közösbe. Egy hét múlva a DVTK ellen folytatjuk a tesztmeccsek sorát.

Ludovika-FCSM Csata – BKG Príma Akadémia 92-67 (17-15, 18-14, 32-8, 14-20, 11-10)

Ludovika Aréna, v.: Minár, Nepp.

Ludovika-FCSM Csata: Balogh L. 3/3, Angyal B. 7/3, Horváth B. 6/6, Mányoky R. 14/6, Lelik 20/9, Angyal N. 6, Strausz 6, Hegedűs 12/3, Farkas Sz., Toman P., Böröndy V. 18/12.

A BKG Príma Akadémia legjobb dobói: Aldazabal 19, Suppán 12.

Tursics Krisztián: Olyan játékosok mutatkoztak be a felnőtt csapatban, akik eddig a közelében sem voltak. Csak magyar játékosokkal, egy héttel az edzések újrakezdése után ez kiváló első mérkőzés volt, főleg a második félidőben. Gratulálok a lányoknak és köszönjük a BKG-nek, hogy vállalta a mérkőzést.