Érvényesült a papírforma, győzött a Sopron

Domináns palánk alatti játékának köszönhetően mind a négy negyedet megnyerte a Sopron Basket együttese. Lányaink kemény mérkőzésre kényszerítették a 2020-as Magyar Kupa győztesét.

Jól tartottuk magunkat a címvédő otthonában, sokáig nem tudott komolyabb előnyt építeni a Sopron Basket. Ráadásul 5-6-nál és 14-15-nél vezettünk is rövid ideig, az első negyedet azonban Határék zárták jobban. 20-18 után sebességet váltott a Sopron, 33-22-re meglépett, és egészen a harmadik negyed hajrájáig állandósult a tíz pont körüli különbség. A záró tíz percben 16-ról 9 pontra is felzárkóztunk, de az utolsó percekben ismét jobb volt a Sopron, amely elsősorban lepattanózásban (43-23) nőtt fölénk.

Csapatunknál ezúttal elmaradtak a kiugró teljesítmények, de Hegedűs Janka hibátlan (6/6) dobóteljesítményét és Mányoky Réka 12 pontját, 7 lepattanóját érdemes megemlíteni.

Szombaton Győrben lépünk pályára.

Sopron Basket – Ludovika-FCSM Csata 81-63 (20-15, 24-18, 18-14, 19-16)

Sopron, v.: Tóth K., Esztergályos, Németh A.

A Sopron Basket legjobb dobói: Krajisnik-Jovanovic 17, Brooks 15/3, Varga A. 12/6

Ludovika-FCSM Csata: Balogh L., Angyal B. 11/9, Horváth B. 2, Mányoky R. 8/6, Lelik 12/6, Angyal N. 1, Hayes 12, Gyöngyösi 3, Hegedűs 12, Toman P. 2, Böröndy V.

A mérkőzés statisztikája itt megtekinthető.

Tursics Krisztián: Ilyen ellenállással és ellenféllel nem találkozunk minden héten, úgyhogy jól szolgálta a találkozó a felkészülésünket. Kijöttek azok a hibák és bizonytalanságok, amik az edzéseken nem kerültek elő. Sokat tudtunk tanulni a meccsből, amiket remélhetőleg később kamatoztatni fogunk.

Angyal Barbara: Tanulságos meccs volt, szép megmozdulásokkal. Ugyanakkor kijöttek a hibáink is, amiken dolgozni kell még. Remélem, szombaton is jó meccset játszunk.