Tizenhét ponttal is vezettünk, mégis nyert a Vasas

Nagy előnyből veszítettük el a Vasas elleni hazai mérkőzést, így hátrányba kerültünk az ötödik helyért folyó párharcban. Folytatás szombaton, Pasaréten.

8-2-es Csata-vezetéssel kezdődött a mérkőzés. Madár Eszter vezérletével azonban lőtávolon belül maradt a Vasas. A 8. percben Madár triplájával 15-16-nál át is vették a vezetést a vendégek, és ezt az egyetlen pontocskát meg is őrizték a negyed végére. Lelik triplája az utolsó pillanatokban arra kellett, hogy ne vezessen néggyel a Vasas. A folytatásban 23-18-ra is vezetett már a Vasas, majd a 13. percben előbb egyenlítettünk, aztán Angyal Barbi triplájával fordítottunk is. A 15. perc végére már 8, 17 perc játék után pedig 11 pont volt az előnyünk. A 44-34-ről induló második félidőben is sokáig a mi akaratunk érvényesült. A 24. perc után 55-38-ra, azaz tizenhét ponttal vezettünk, és nagyon nem úgy nézett ki, hogy baj lehet. 65-48 után aztán jött a hidegzuhany. Papp Klaudia és Fraser pontjaival zárkózni kezdett a Vasas Akadémia. 69-58-nál zsinórban 8 pontot dobott az egyre inkább extázisba kerülő pasaréti csapat, amely nem kevesebb, mint 32 pontot rámolt be nekünk a harmadik negyedben.

A 31. perc vendég kosárral kezdődött, Bach duplájára nagyon kellett Angyal Barbara hármasa. Ezt Mányoky és Lelik is kosárral tetézte meg, ráadásul Papp duplájára Angyal és Lelik 5 ponttal válaszolt.  A meccs azonban 83-71-nél sem dőlt el. A 37. percben, 86-74-nél kezdett újabb elképesztő felzárkózásba a Vasas. A 39. percben 88-85-ig jött fel, aztán Lelik eladott labdája után Budácsik harcolt ki, majd értékesített büntetőket. 90-87-nél Böröndy harcolt ki büntetőket. Egyet dobott be, az ellentámadásnál viszont Tóth Orsi viszont mindkétszer hibátlanul célzott. 91-89-nél Lelik vétette el a labdafelhozatalt. 10 másodperce maradt a Vasasnak, amely Papp Klaudia kiszorított helyzetben elengedett, palánkos hármassal vette át a vezetést. A hátralévő időben Zempare ellen ítéltek támadófaultot, így nem tudtunk kosárra dobni a győzelemért. A piócaként tapadó Vasas 93-91-es sikerével előnybe került a párharcban, amely szombat este, a Pasaérti Sportcentrumban folytatódik.

Ludovika-FCSM Csata–Vasas Akadémia 91–93 (18–19, 26–15, 25–32, 22–27)
A párharc állása: 0-1

Ludovika Aréna, v.: Tőzsér, Csabai-Kaskötő, dr. Mészáros (Hoffmann)

Ludovika-FCSM Csata: Böröndy V. 15/3, Lelik 21/9, Mányoky R. 16/3, James 12, Zempare 9/3. Csere: Angyal B. 13/9, Angyal N., Hegedűs 5

A Vasas Akadémia legjobb dobói: Fraser 25, Papp K. 22/9, Madár E. 11/3, Budácsik 11

A mérkőzés statisztikája itt érhető el.

Tursics Krisztián: Le a kalappal a Vasas előtt, hihetetlen energiákat mozgósítottak. Ehhez a fordításhoz azonban mi is kellettünk, nem is kicsit. Nincs miről beszélni, 60 pontot kaptunk a 2. félidőben. Ez mindent elárul a védekezésünkről, ami vállalhatatlan volt. Szombaton szeretnénk egy másik arcunkat mutatni.

Dejza James: Nem működött az egy-egy védekezésünk. Felépítettük az előnyünket, aztán túl sok büntetőt és dobóhelyzetet engedtünk a Vasasnak. A védekezésünkben javulnunk kell.