Ötven perc játék és magabiztos győzelem kezdésre

Végre újra nézők előtt léphettünk pályára a BKG-PRIMA elleni felkészlési mérkőzésen. A lányok közel harminc pontos győzelmet arattak a túlóra után.

Novemberben játszottunk utoljára nyílt kapus mérkőzést, most elsőre egész sokan voltak kíváncsiak a formálódó csapatunkra. Ráadásul 25 százalékkal több kosárlabdát láthatott a közönség, hiszen a két edző megegyezett: ötször tíz percet játszik egymással a két csapat.

Rögtön egy ismerős is akadt a BKG-nál: Angyal Barbara igyekezett is megnehezíteni a dolgunkat új csapatában. 11 pontot szórt az első negyedben, és oroszlánrészt vállalt, hogy 8-2-es kezdés után 16-19-re a BKG nyerte az első felvonást. 20-26 is állt a táblán, amikor 17-2-es sorozattal elléptünk a szigetszentmiklósiaktól. A félidő hajrája a vendégeké volt, akik 42-38-ra jöttek fel.

A harmadik negyedben Hegedűs és a 26 pontig jutó Lelik vezérletével fokozatosan növeltük az előnyünket – 66-52-nél szólalt meg a kisszünetet jelző duda. 69-64-ig jött fel a BKG a negyedik etapban, de a hazai időkérés felrázta a lányokat. 77-66-nál ismét tízen kívül volt a két csapat.

85-72-nél kezdődött a „túlóra”, amit felnőtt válogatottjaink már nyújtás közben nézhettek végig – eljött a fiatalok ideje. Bemutatkozhatott Kastl Dóra és Bajzáth Lili is a felnőttek között. Élesebbek voltak Balogh Lizáék ebben a szakaszban; 16-1-re nyerték meg a ráadást, így közel harminc pontos győzelmet arattak az A-csoport újonca ellen.

Ludovika-FCSM Csata – BKG-PRIMA Akadémia 101-73 (16-19. 26-19, 24-14, 19-20, 16-1)

Ludovika Aréna, 50 néző. V.: Nagy V., Győrfy, Jankovics.

Ludovika-FCSM Csata: Balogh L. 10, Horváth B. 11/9, Lelik 26/6, Zele 8/3, Hegedűs 14. Csere: Simon 11/3, Angyal N. 3, Böröndy V. 2, Toman P. 11/3, Strausz 5, Kastl, Bajzáth.

BKG-PRIMA Akadémia: Angyal B. 14/6, Zivaljevic 8, Raus 11/9, Kovács V. 4, Aldazabal 21/9. Csere: Vári 10/3, Suppán 5, Bodnár, Varga A., Mudra.

Tursics Krisztián: Jól szolgálta a mérkőzés a monoton hétköznapok megtörését, hiszen három és fél hét edzés után végre játszhattunk egyet. Célunk volt, hogy az eddig gyakoroltakat ellenféllel szemben is gyakorolhassuk. Van még nem kevés finomítani való, de első edzőmeccsnek tökéletesen megfelelt a mai.

Lelik Réka: Első felkészlési meccsnek nagyon jó volt. Szépen kirajzolódtak azok a hibák, amikben fejlődni kell a továbbiakban – itt elsősorban a védekezésre gondolok, amivel évek óta küszködünk. A csapat egyben van, remélhetőleg a következő edzőmeccsünkre előrébb tudunk lépni.