Győzelem a második edzőmeccsen is

Második edzőmérkőzésünket is megnyertük, ezúttal kilenc ponttal bizonyultunk jobbnak a PINKK-nél.

Tompán kezdtük a mérkőzést, 5 és fél perc alatt mindössze 5 pontra futotta – szemben a PINKK 11-ével. Szakmai stábunk időkérése után 16-17-ig zárkóztunk fel, a negyed vége azonban ismét a rózsaszín mezeseké lett. 18-23-ról kezdődött a második felvonás, amiben sokáig őrizte néhány pontos előnyét a Miljkovic-csapat. 24-29 után egy 11-0-ás sorozattal megfordítottuk az állást, a nagyszünetben már mi vezettünk 40-35-re.

A fordulás után 46-37-ig húztunk el, 51-41-nél pedig elértük a tíz pontos különbséget. 59-47-ről indult a negyedik negyed, ahol nem változott a játék képe. Tíz pont körül billegtek a csapatok, a vége 68-59 lett. Folytatás szerda este az Euroliga-selejtezőre készülő Sepsi ellen.

Ludovika-FCSM Csata – PINKK Pécsi 424 68-59 (18-23, 22-12, 19-12, 9-12)

Ludovika Aréna kisterem, v.: Győrffy, Varga-Záray, Horváth Cs.

Ludovika-FCSM Csata: Horváth B. 3/3, Simon, Toman P. 3/3, Zele 10, Hegedűs 2. Csere: Lelik 25/3, Gyöngyösi 12/6, Böröndy V. 7/3, Angyal N. 6, Balogh L.

A PINKK Pécsi 424 legjobb dobói: Mujovic 14, Jáhni 12, Zsilinszki 11.

Tursics Krisztián: Köszönjük a PINKK-nek ezt a mérkőzést. Fontos volt, hogy olyan ellenféllel gyakorolhassunk, akik agresszívek és nyomást tesznek a labdára. Markánsan kirajzolódtak a hibáink. Hétfőtől már a Sepsi ellen készülünk.

Zele Dorina: A múlt heti mérkőzéshez képest javultunk, de persze még bőven van mit csiszolni. Védekezésben, főleg a lepattanózásban voltak gondjaink az első félidőben. Ebben a harmadik negyedre előrébb léptünk, ami pozitívum, továbbá jobban működtek az egymás közti játékkapcsolatok is.