Megszenvedtünk a győzelemért a PINKK ellen

Az első negyedben felépített előnyünket megtartva, szoros győzelmet arattunk Kozármislenyben.

Jó és rossz hír is jutott a PINKK elleni mérkőzésre: Hegedűs Janka visszatérhetett a pályára, Stasha Carey viszont nem tarthatott velünk Baranyába. 6-2-vel kezdett a pécsi csapat, de az első negyed közepére meglett a ritmusunk, Zele és Lelik vezérletével előbb 8-6-nál átvettük a vezetést, majd a negyed végére, 25-13-nál meglett a tíz pontos előny is. A 10. percet Kovács büntetői zárták. A második negyedben kiegyenlítettebbé vált a játék képe. 13 perc után 17-33 állt az eredményjelzőn. 39-25 után közelebb jött a hazai csapat. 39-30-nál időt kellett kérnie Tursics Krisztiánnak, és a félidő utolsó perceiben már a PINKK felzárkózásait próbáltuk meg visszaverni. A nagyszünetre 47-40-es előnnyel mentünk.

A fordulás után is bátran vállalkoztak a hazaiak: Jáhni és Szücs is betalált kintről, 51-46-nál egészen szorosnak tűnt a mérkőzés, de 59-48-nál ismét kétszámjegyű lett a különbség, a 29. percben pedig már 66-61-re vezettünk. 30 perc játék után 68-56 állt a táblán. A negyedik felvonásban is megpróbált felzárkózni a PINKK, 74-66-nál Hegedűs dobott roppant fontos kosarat. Tursics Krisztián joggal kérte számon a lányokon a védekezést: két és fél perccel a vége előtt 78-72-re jött fel a Mujovic és Jáhni vezette hazai csapat. A meccset a 39. percben Lelik triplája zárta le, innen már csak szorosabbá tudta tenni a meccset a lelkes hazai csapat. A legfontosabb a győzelem: 83-77-re nyertünk.

PINKK Pécsi 424 – Ludovika-FCSM Csata 77-83 (15-25, 25-22, 16-21, 21-15)

Kozármisleny, 50 néző. V.: Söjtöry, Kovács N., Oláh (Maár)

A PINKK Pécsi 424 legjobb dobói: Mujovic 26/6, Jáhni 21/15, Davis Stewart 14

Ludovika-FCSM Csata: Horváth B. 12/9, Lelik 22/9, Gyönyösi 5/3, Zele 22, Angyal N. 2. Csere: Böröndy V. 11/3, Hegedűs J. 9/3, Strausz

Statisztika itt.

Tursics Krisztián: Az egyetlen pozitívum a mérkőzésben, hogy győzelemmel hagytuk el a pályát. A hiányosságainkat nem részletezem, mert másnap reggelig tartana. A győzelemnek örülünk és mindenkinek boldog új évet kívánunk.

Zele Dorina: Hullámzó volt a teljesítményünk nagyon jó és nagyon rossz periódusokkal. Azon kell dolgoznunk, hogy ezeket kijavítsuk. Minden játékosunknak el kell hinnie, hogy itt a helye és meg kell oldania azokat a részfeladatokat, amiket az edzőink kérnek tőlük. Így lehetünk egységesebbek és jobbak jövőre.

Fotó: PINKK Pécsi 424/Rónási Márton